top of page
IMG_20201229_163030.jpg

Krzysztof KO Operacz

Dzień dobry. Mam na imię Krzysztof i moją pasją jest trening.

Od z górą dwudziestu lat praktykuję chińskie sztuki walki, przede wszystkim Taiji Quan (Tai Chi Chuan), Chuo Jiao Fanzi i inne. Ćwiczę też różne zestawy Qi Gongu zarówno zdrowotnego, jak i bojowego.

Swojego treningu nie ograniczam tylko do jednego kierunku, inspiracji poszukuję też w innych dziedzinach takich jak boks, łucznictwo, sporty miotane (nóż, toporek) oraz trening bicza. Wszystko, co może, pomóc mi osiągnąć lepsze zrozumienie praktyki jest dobre, a każdy, kto umie więcej ode mnie, może być moim nauczycielem.

Swoje umiejętności staram się weryfikować w trakcie egzaminów organizowanych przez szkoły, do których uczęszczam. W ciągu ostatnich lat zdobyłem spore doświadczenie z pracą z ludźmi. Prowadziłem zarówno zajęcia dla pojedynczych osób, jak i w większych grupach (w formie tematycznie zamkniętych seminariów lub monitorowanego rozwoju).

Od kilku lat prowadzę blog "Tai Chi po polsku" (www.taijipopolsku.pl), w którym staram się propagować wiedzę na temat amatorskiego treningu, a przede wszystkim ideę samodzielnej pracy jako sposoby spędzania czasu i dbania o własne zdrowie.

Jestem gotów poprowadzić zajęcia w formie seminariów, wizyt na obozach, prywatnych treningach z takich dziedzin jak: Tai Chi (w wersjach dostosowanych do możliwości ćwiczących — np. dla seniorów) w stylach Yang i Wu/Hao, Qi gongu takich zestawów jak przemywanie mięśni i ścięgien (Yi Jin Jing), Osiem Kawałków Brokatu, Dziesięć Metod Wzmacniania Ciała, Zhan Zhuang i inne oraz technik medytacyjnych — medytacja stojąca, medytacja ciszy.

kontakt

bottom of page