top of page
IMG_20201230_133250 kwadrat zoom.jpg

Tomek Nowakowski

Kto:
Witaj! Mam na imię Tomek Nowakowski.

Od 30 lat zajmuje się metodami naturalnej kultywacji zdrowia, edukacją zdrowotną, praktyką Tai Chi i Primal Tao.
 

Moja przygoda z Tai Chi rozpoczęła się na studiach w Poznaniu (styl Yang). W latach późniejszych, mieszkając w USA, miałem przywilej ćwiczyć z wieloma przedstawicielami przekazu Chen Man Chinga - zmodyfikowanej wersji stylu Yang, czasami zwanej Yang 37.
 

Z zamiłowaniem spędzam wiele czasu w naturze podążając po górskich szlakach od 1000 do 4000 km w różnych częściach świata. Jest to niezwykła okazja do przetestowania w praktyce różnorodnych teorii i metodologii utrzymania i polepszenia zdrowia.
 

Pracowałem jako przewodnik po pustyni Mojave i Sonora w Ameryce Północnej. 

Mieszkając w Indiach zdobyłem uprawnienia nauczyciela Jogi.
 

Mieszkając w Nepalu rozpocząłem regularną praktykę medytacji Vipassany.

Na południu Chin, na wyspie Hainan studiowałem Zhineng Qigong z mistrzem Liu Jianshe, a przez 6 lat uczyłem Qigong i Tai Chi w swej szkole w Palm Springs w południowej Kalifornii.
 

Propaguję system naturalnego rozwoju zdrowia (Primal Tao) oparty na wczesnych praktykach taoistycznych, obserwacji Natury i wiedzy o przed-cywilizacyjnym życiu naszych przodków.

Wraz z żoną prowadzimy wykłady i warsztaty na temat prostych i skutecznych metod zachowania i rozwijania zdrowia na podstawie dawnych, wielokulturowych tradycji i najnowszych odkryć w świecie nauki, ze szczególnym naciskiem na praktykę i odnajdywanie równowagi we wszelkich aspektach naszego codziennego życia.

 

Co:

Jako nauczyciel, jestem szczególnie zainteresowany uświadomieniem innych jak w sposób prosty i naturalny mogą wywrzeć pozytywny wpływ na swój stan emocjonalny i fizyczny. Kiedy zdajemy sobie sprawę, że w obecnym stadium rozwoju cywilizacyjnego tracimy coraz bardziej kontakt ze wszystkim co naturalne, zaczynamy sobie również zdawać sprawę ze źródeł wielu naszych problemów i wyzwań. To co na co dzień spożywamy, jak się poruszamy, oddychamy, regenerujemy, myślimy - to wszystko ma decydujący wpływ na nasze samopoczucie, sprawność i funkcjonalność. 


Dwa podejścia, które praktykuję i których uczę to:

Primal Tao (Tao Natury) - jako praktyka zdrowotna. 

Tai Chi - jako praktyka medytacyjna
 

Obydwie posiadają elementy wspólne. Trudno wykluczyć praktyk medytacyjnych ze zdrowia i praktyk zdrowotnych z Tai Chi. 
 

Na wszystkich moich zajęciach poruszamy tematy postury, oddechu i jego wpływu na ciało i umysł, ćwiczeń ciała i umysłu dla optymalnego funkcjonowania. Na zajęciach Tai Chi poznajemy również zestaw ruchów formy Tai Chi uczonej przez mistrza Chen Man Chinga jak i różne aspekty praktyki z partnerem (pchające dłonie). 

Zajęcia te zwykle prowadzę samodzielnie. 
 

Zajęcia Primal Tao poruszają tematy wpływu codziennych czynności na całokształt naszego życia. Odżywianie, mini głodówki dla regeneracji, potrzeba ruchu, praca z umysłem i konieczność kontaktu z przyrodą i jej elementami - to wszystko jest częścią praktyk Primal Tao.  Obejmują one również otwieranie ciała, trening wzmacniający (Trening Wysokiej Intensywności), praktyki oddechowe, ćwiczenia somatyczne, ćwiczenia izometryczne i ćwiczenia medytacyjne. Zajęcia te prowadzę samodzielnie jak również z żoną Anastazją Nowakowską. 

 

Jak:

Ponieważ nie mieszkamy w Polsce na stałe, głównie w okresie  wiosenno-letnim jesteśmy dyspozycyjni i chętni do współpracy i organizacji warsztatów, udziału w obozach, wyjazdach, spotkaniach i sesjach treningowych. 

Informacje o bieżących spotkaniach można uzyskać na naszej stronie (poniżej) lub na stronie TaoMove.com

Kursy do samodzielnej praktyki będą wkrótce dostępne na platformie edukacyjnej QiFit.com

 

W okresie zimowym zapraszamy na obozy Primal Tao organizowane od połowy października w południowej Turcji. (więcej szczegółów wkrótce). 


 

Można się z nami skontaktować poprzez naszą stronę:

www.regenerativetraditions.com

lub bezpośrednio:

taonatury@gmail.com

bottom of page