top of page

Tai Chi

Stanowi jedno z najdoskonalszych dzieł chińskiej filozofii i kultury. Bazuje na filozofii taoistycznej zawartej w Tao Te Ching i I-Ching (Księdze Drogi i Cnoty oraz Księdze Przemian). Popularnie znane Tai Chi to właściwie Taiji lub Tai Chi Chuan - techniki bojowe oparte na ćwiczeniach zdrowotnych Qi Gong (Chi Kung).

Jest sztuką samodoskonalenia poprzez naukę panowania nad własnym ciałem i umysłem.

Tai Chi to doskonałe narzędzie do poprawy zdrowia, relaksacji ciała i umysłu. Koordynacja pracy różnych części ciała podczas wykonywania formy Tai Chi, dzięki pełnemu zaangażowaniu świadomości, pozwala na osiągnięcie stanu fizycznego i psychicznego odprężenia. Regularna praktyka uczyni Cię pogodniejszym, spokojniejszym, silniejszym i młodszym. Może przynieść szeroki zakres korzyści również dla układu mięśniowego, kostnego czy krążenia. Płynne ruchy Tai Chi służą także jako medytacja w ruchu, co redukuje stres i daje podstawy do doskonalenia ciała i umysłu.

_E3A9479_edited_edited.jpg

Qi Gong
(Chi Kung)

Qi Gong dosłownie oznacza "umiejętność" Qi. Qi jest trudnym słowem do przetłumaczenia. Niektórzy tłumaczą Qi jako oddychanie, ponieważ wiele stylów łączy Qi z oddechem. Możesz także usłyszeć, że opisuje się ją jako siłę życiową lub energię.

Jest to starożytna praktyka medytacji ruchu, jednym z fundamentów Medycyny Chińskiej. Wyrównuje oddech, angażuje ciało i wyostrza świadomość (uważność). Poprawia samopoczucia poprzez umożliwienie swobodnego przepływu Qi (energii) przez ciało. Podobnie jak inne formy medytacji i metody samorozwoju,

bottom of page